Select Page

Aktar kmieni llum, il-Kummissjoni Elettorali ppubblikat ir-riżultat uffiċjali tal-ewwel għadd tal-poloz tal-votazzjoni ta’ kull distrett elettorali.

L-istatistika maħruġa mill-Kummissjoni Elettorali turi li f’din l-elezzjoni, b’kollox kien hemm 304,050 vot mitfugħ, b’295,248 vot validu u 8,808 vot invalidu.

Partit Laburista 162,70755.11%
Partit Nazzjonalista 123,23341.74%
AD+PD4,7471.61%
Partit Popolari1,5330.52%
ABBA1,3640.46%
Indipendenti 1,2820.43%
Volt3820.13%

Għaldaqstant dan ir-riżultat juri li l-Partit Laburista rebaħ l-elezzjoni ġenerali b’55.11% tal-voti li jammontaw għal 39,474 vot aktar aktar mill-Partit Nazzjonalista.

Ikkumenta

Enable Notifications OK No thanks