Select Page
Jitħabbru n-nominazzjonijiet għall-ewwel edizzjoni tal-Malta Film Awards

Jitħabbru n-nominazzjonijiet għall-ewwel edizzjoni tal-Malta Film Awards

Il-Malta Film Commission ħabbret in-nominazzjonijiet tat-18-il kategorija għall-ewwel edizzjoni tal-Malta Film Awards.

Bord ta’ professjonisti lokali u internazzjonali fl-industrija tal-films u t-televiżjoni se jkun bħala ġurija għall-Malta Film Awards.

Il-Malta Film Commission ħabbret ukoll it-tnedija tal-Best Maltese Film Location Award. Il-kunsilli lokali madwar Malta u Għawdex se jiġu mistiedna biex jissottomettu sa żewġ postijiet jew żoni fil-lokalità tagħhom li jkunu dehru f’xi film, imbagħad il-pubbliku se jiġi mistieden biex jagħmel l-għażla tiegħu tal-aktar post jew żona favorita permezz tas-sit elettroniku maltafilmawards.com.

Is-serata finali se tixxandar nhar id-29 ta’ Jannar, fid-9 ta’ filgħaxija fuq TVM.

Dawn huma n-nominazzjonijiet li ġew imħabbra mill-personalitajiet Andrea Cassar u Xandru Grech nhar l-Erbgħa l-15 ta’ Diċembru:

Best Film:

  • The Boat
  • Id-Destin
  • Blood on the Crown
  • The Weeping House of Qala
  • Ħabbilni Ħa Nirbaħ

Best Short Film:

  • Since You’ve Been Gone
  • The Maltese Fighter
  • Ambivalent
  • Friend or Foe
  • Alicia

Best TV Show:

  • Ċaqqufa
  • L-Għarusa
  • L-Ispettur
  • Strada Stretta
  • Division 7

Best Documentary:

  • Ittri Għal Erika
  • The Final Journey: The Phoenician Shipwreck
  • L-Ittra ta’ Napuljun
  • Kużra
  • Pass Pass Għal Auschwitz


Best Director:

  • Blood on the Crown – Davide Ferrario
  • Pass Pass Għal Auschwitz – Jonathan Farrugia
  • Strada Stretta – Justin Farrugia – Steven Dalli
  • L-Għarusa – Steven Dalli – Justin Farrugia
  • The Boat – Winston Azzopardi

Best Post-Production:

  • The Boat – Daniel Lapira – James Hayday – Stargate Studios Malta
  • Strada Stretta – Justin Farrugia – Steven Dalli – Chanelle Demicoli – Angelle Farrugia – Charles Aquilina – Lon Joseph Cachia
  • L-Għarusa – Steven Dalli – Justin Farrugia – Marco Stafrace – Angelle Farrugia – Charles Aquilina – Lon Joseph Cachia
  • Blood on the Crown – Pedja Miletic – Claudio Cormio – Vito Martinelli – Aaron Briffa – Nikita Argunov
  • The Weeping House of Qala – Mark Doneo – Sean Aquilina – Jake Vassallo – Aleksandar Bundalo – Nicolai Aquilina

Best Cinematography:

  • The Boat – Marek Traskowski
  • Strada Stretta – Isaac Fenech
  • L-Għarusa – Isaac Fenech
  • Blood on the Crown – Keefa Chan
  • Ħabbilni Ħa Nirbaħ – Keefa Chan

Best Classic Film:

  • Qerq – Louis CuschieriPaul Preca Trapani – Angie Casha
  • Mera tal-Passat – Louis Cuschieri
  • Scrooge – Alan Fenech – Tony Parnis
  • Anġli – The Movie – Mario Busietta – Paul Preca Trapani – John Preca Trapani
  • Operation White Dove – Tony Parnis – Paul Preca Trapani

Best Classic TV Series:

  • Għeruq – Hermann Bonaci – Frida Cauchi
  • Il-Madonna taċ-Ċoqqa – Hermann Bonaci
  • Il-Mandraġġara – Tony Parnis – TVM
  • Ipokriti – Hermann Bonaci – Karl Bonaci
  • Simpatiċi – Hermann Bonaci – Frida Cauchi

Best Costume Design:

  • The Boat – Martina Zammit Maempel
  • Scrooge – Louie Noir
  • Blood on the Crown – Giulia Orsi
  • Strada Stretta – Angelle Farrugia – Audrey Brincat Dalli
  • L-Għarusa – Angelle Farrugia – Audrey Brincat Dalli


Best Hair & Makeup Design:

  • Blood on the Crown – Christian Kotey – Jannie Stax
  • The Boat – Daniel Parker
  • Ħabbilni Ħa Nirbaħ – Kim Deguara – Marie Therese Morris
  • L-Għarusa – Krista Zammit Marmara – Mark Stafrace
  • Strada Stretta – Krista Zammit Marmara – Soraya


Best Actor in a Leading Role:

  • Blood on the Crown – Godwin Scerri
  • Blood on the Crown – Harvey Keitel
  • Blood on the Crown – Malcolm McDowell
  • L-Ispettur – Mario Micallef
  • The Weeping House of Qala – Mark Doneo

Best Actress in a Leading Role:

  • Il-Madonna taċ-Ċoqqa – Clare Agius
  • The Weeping House of Qala – Louise Doneo
  • Il-Mandraġġara – Mary Rose Mallia
  • Il-Madonna taċ-Ċoqqa – Mary Rose Mallia
  • L-Għarusa – Paula Mintoff

Best Actor in a Supporting Role:

  • Ħabbilni Ħa Nirbaħ – Carlos Farrugia
  • Blood on the Crown – Ian Virgo
  • Blood on the Crown – Leeshon Alexander
  • Ħabbilni Ħa Nirbaħ – Narcy Calamatta
  • L-Għarusa – Sinclair Mifsud

Best Actress in a Supporting Role:

  • L-Għarusa – Antonella Axisa
  • Ipokriti – Jane Marshall
  • Qerq – Mary Rose Mallia
  • Blood on the Crown – Nicola Mangion
  • L-Ispettur – Sarah Camilleri

Best Production Design:

  • The Boat – Ino Bonello
  • The Weeping House of Qala – Sasa Jovanovic
  • Blood on the Crown – Mela Melak
  • Strada Stretta – Justin Farrugia – Steven Dalli
  • L-Għarusa – Justin Farrugia – Steven Dalli


Best Screenplay:

  • The Boat – Winston Azzopardi – Joe Azzopardi
  • L-Għarusa – Audrey Brincat Dalli
  • Blood on the Crown – Jean Pierre Magro
  • Strada Stretta – Audrey Brincat Dalli
  • Scrooge – Alan Fenech

Best Musical Score:

  • Blood on the Crown – Alexey Shor – Laurent Eyquem
  • The Weeping House of Qala – Mark Attard
  • The Boat – Lachlan Anderson
  • Ħabbilni Ħa Nirbaħ – Elton Zarb
  • Scrooge – Dominic Cini

Mary Rose Mallia u Hermann Bonaci fost il-mistednin ta’ The Entertainers tal-lejla!

Mary Rose Mallia u Hermann Bonaci fost il-mistednin ta’ The Entertainers tal-lejla!

L-atturi Malcolm u Angele Galea, il-kantanti Fabrizio Faniello, Ludwig Galea u Mary Rose Mallia flimkien mal-produttur u attur Hermann Bonaci se jkunu fost il-mistednin ewlenin fil-programm tal-lejla ta’ The Entertainers, il-varjetà televiżiva tas-Sibt filgħaxija, li jixxandar fuq Net TV kull nhar ta’ Sibt fit-20.30.

Bi preżentazzjoni ta’ Corazon Mizzi, din il-ġimgħa The Entertainers iwasslilkom sagħtejn u nofs ta’ spettaklu b’divertiment garantit flimkien mal-band residenti mmexxija minn Mark Spiteri Lucas u bosta artisti mistednin. Fuq kollox ir-rebħ ta’ rigali kbar u mill-isbaħ.

Minn dan l-istaġun The Entertainers qed jiċċelebra memorji minn deċenji li għaddew u li llum huma biss tifkiriet. F’dan il-programm imiss is-snin 70 u s-snin 90.

Minbarra l-mużika, l-ingredjenti ewlenin wara s-suċċess tal-programm, ikompli l-logħob bejn il-mistiedna li żgur għandhom iqanqlu tbissima fuq fomm it-telespettatri.

Din il-ġimgħa titkompla l-ewwel fażi tas-seba’ edizzjoni ta’ The Entertainers Singing Challenge.

Attrazzjonijiet oħra jinkludu l-Cocktail Bar ma’ James Aquilina, Fashion Time b’pariri siewja dwar il-moda femminili minn Josette Sciberras.

Illejla – L-aħħar Programm ta’ The Entertainers

Illejla – L-aħħar Programm ta’ The Entertainers

L-aħħar programm mis-sitt staġun ta’ The Entertainers se jlaqqa’ lill-finalisti żgħażagħ ta’ The Entertainers Singing Challenge fi dwetti ma’ diversi kantanti stabbiliti Maltin u Għawdxin. Flimkien se jinterpretaw bosta kanzunetti klassiċi Maltin li żgur se jqanqalu nostalġija fl-edizzjoni tas-Sibt li ġej ta’ “THE ENTERTAINERS”, il-varjetà televiżiva tas-Sibt filgħaxija, li tixxandar fuq Net Television fit-20.30.

Il-kantanti stabbiliti li kkonfermaw il-parteċipazzjoni f’dan il-programm speċjali huma dawn: Fabrizio Faniello, Christian Arding, Kaya, Mary Rose Mallia, Ludwig Galea, Nadine Fenech, Michela Galea, Christina Magrin, Ylenia Vella, Kurt Calleja, Jasmine Abela, Francesca Sciberras, Karen Debattista u Roger Tirazona.

Bi preżentazzjoni tal-kantant u xowman popolari Janvil, “The Entertainers” iwasslilkom sagħtejn u nofs ta’ spettaklu b’divertiment garantit flimkien mal-band residenti mmexxija minn Mark Spiteri Lucas u bosta artisti mistiedna. Fuq kollox ir-rebħ ta’ rigali kbar u mill-isbaħ.

Attrazzjonijiet oħra għal-lejla tinkludi wkoll Fashion Time flimkien ma’ Josette Sciberras b’pariri siewja dwar il-moda femminili.

Enable Notifications    OK No thanks